Nawigacja
Artyku³y » Inne » Zabawki
Zabawki

1. Balon

To jajko z niespodziank± dla gryzoni, miejsce do ukrycia siê, co¶ do gryzienia lub materia³ na gniazdo.
Wspania³a sprawa, potrzebny jest tylko dmuchany balon dowolnego kszta³tu, który mo¿na nape³niæ w dowolnym stopniu, aby by³ tak du¿y, jak pó¼niejsze nasze dzie³o.
Po nadmuchaniu balon okleja siê mokrym papierem toaletowym. Nie jest potrzebny ¿aden klej, poniewa¿ gdy papier toaletowy wyschnie jest twardy jak tektura. Od liczby na³o¿onych warstw zale¿y jego trwa³o¶æ i odporno¶æ na gryzienie. Po wyschniêciu papieru nale¿y naci±æ balon i usun±æ go po wypuszczeniu powietrza. Aby zainteresowaæ zwierzêta zabawk± mo¿na wype³niæ j± sianem i/lub jedzeniem.

2. Tunele

Z tektury albo brystolu tworzymy ró¿ne rurki ( musz± byæ du¿e ¿eby zwierzê tak spore jak szynszyla siê zmie¶ci³o ), ³±czymy je ze sob± w ró¿ne tunele itp. Potem obk³adamy mokrym papierem toaletowym i czekamy a¿ wyschnie ( na silnym s³oñcu kilka dni, a w piekarniku – godzin ). Zajmuje to zazwyczaj wielk± powierzchnie, ale jest super jako dodatek do wybiegu po pokoju.

3. Korale do jedzenia i zabawy

Nale¿y zerwaæ kilka cieniutkich ga³±zeczek wierzby i zaple¶æ sznureczki (tak jak siê robi warkoczyki). Potem pokroiæ ¶wie¿e warzywa (pietruszka, seler, burak, trochê kapustki, marchewka) na cienkie, ale spore p³aty, ususzyæ i zrobiæ w nich do¶æ du¿e dziurki ig³±, wyka³aczk± lub czystym cyrklem (itp.). Potem nawlec to na zrobione wcze¶niej „sznureczki”. Mo¿na dodaæ te¿ kr±¿ki dla gryzoni i trochê Mix-Rolki. Nastêpnie proszê zawi±zaæ tak, aby powsta³o co¶ na kszta³t bransolety. Szynszyle s± bardzo zadowolone i przed jedzeniem d³ugo bawi± siê ta jadaln± zabawk±.

4. Zabawki z kokosa

Da siê z niej wykonaæ mnóstwo nietypowych rzeczy. Po opró¿nieniu kokosa rozkrawamy go na pó³ i otrzymujemy dwie „miseczki”. Mo¿na zrobiæ z nich m.in. pojemniczki na jedzenie, rolki do toczenia ( skleiæ czubkami za pomoc± patyczka ), kule niespodzianki ( nie rozkrawaæ ³upiny na pó³, zrobiæ spore dziurki i do ¶rodka wsadziæ ma³e smako³yki – pestki dyni, s³onecznika, rodzynki, szynszyla przy toczeniu bêdzie je zdobywaæ i zjadaæ ), pi³ki ( po prostu jedna dziurka, opró¿nienie kokosa z mleczka i powstaje pi³eczka pusta w ¶rodku ) itp. Wszystko zale¿y od inwencji twórczej.

5. Hu¶tawka

Ju¿ sam jej wygl±d sprawia rado¶æ. Potrzebna jest rolka z tektury ( po rêczniku kuchennym ) i drut albo sznurek. Drut trzeba zawin±æ po obu koñcach, prze³o¿yæ przez klatkê i umocowaæ. Je¶li u¿yjemy sznurka hu¶tawka bêdzie mniej stabilna, tak¿e powinni¶my uwa¿aæ na to, ¿e zwierzêta bêd± go przegryzaæ i bêdzie ju¿ po krótkim czasie le¿eæ na ziemi.

6. Lina

Jedn± pieluchê potnij na dziewiêæ pasków. Z tych pasków upleæ trzy warkocze, a te trzy warkocze zapleæ w jeden du¿y. Zabawka jest ju¿ prawie gotowa. Aby spe³nia³a wszystkie funkcje zawie¶ j± na klatkê. Do drugiego wolnego koñca mo¿na przywiesiæ rolkê po papierze, albo postrzêpiony papier toaletowy lub chusteczkê. Zabawka ta w przypadku szynszyli s³u¿y wspaniale do rozhu¶tywania, ³apania ³apkami. I jest trwalsza od identycznej zabawki z papieru.

7. Dzoneczek na ³añcuszku by Cornelia

Zabwka to dzwoneczek zawieszony na metalowym ³añcuszkum, który ka¿dy szynszyl spróbuje posmakowac . Bierzemy metalowy ³añcuszek i na jego jednym koñcu wieszamy dzwoneczek, a na drugim obrêcz od breloczka. Wszystko to trzeba wykonac starannie, bo szynszyle bêd± za to ci±gn±c, obgryzac to itd., nie mo¿e to siê zerwac w ¿adnym przypadku! Wieszamy ³añcuszek z dzwoneczkiem w miejscu, gdzie szynszyl czêsto przechodzi, a z pó³eczki mo¿e tego dosiêgn±c. Napewno kiedy¶ to zauwa¿y. Jednak przez pierwsze dni, kiedy nikt szynszyla nie pilnuje, radzê zdejmowac ³añcuszek, bo szynszyl jeszcze nie wie, co siê z tym robi i mo¿e spróbowac to zje¶c. Wtedy nale¿y mu to wyj±c z jego ³apek.


Fatal error: Call to undefined function render_comments() in /virtual/s/z/szynszyla.ugu.pl/includes/comments_include.php on line 179